© Südsteiermark | Michael Königshofer
Letní dovolená v Zeleném srdci Rakouska

OBJEVTE ŠTÝRSKO

  Letní dovolená od ledovce až po víno

  Léto ve Štýrsku přináší to, na co všichni toužebně čekáme: možnost cítit se zase svobodně, udělat si čas nejen na odpočinek, ale i na spontánní dobrodružství a zažít nezapomenutelné, společné chvíle. Těšit se na něco je, jak známo, ten nejkrásnější pocit, ale samotná dovolená v Zeleném srdci Rakouska jej letos ještě zdaleka předčí.

  Top

  REGIONY PRO VAŠI LETNÍ DOVOLENOU

  Od alpského severu až po středomořský jih – ve Štýrsku se návštěvníkům otevírá svět plný zážitků a radostí. Skryté krásy přírody, pestré výletní cíle pro rodiny, chutná kuchyně, srdečná setkání: objevte rozmanité štýrské prázdninové destinace.

  Pěší trasa „Od ledovce k vínu“

  Jednou z nejkrásnějších objevitelských cest po Štýrsku je pěší trasa „Od ledovce k vínu“. Tato dálková turistická trasa vede od ledovce Dachstein až do vinařské oblasti na jihu spolkové země a je možné rozdělit ji do jednotlivých denních etap či vícedenních úseků. Impozantní hory, chráněné přírodní oblasti, kultura s dlouhou historií, horké termální prameny a regionální speciality potěší srdce každého nadšeného turisty.

  Objevit rozmanitou krajinu

  CYKLISTIKA VE ŠTÝRSKU

  Poznávání Štýrska na kole je jedním velkým potěšením, ale má co nabídnout i všem sportovním nadšencům. Ať už vyrazíte na kole podél velkých řek, jako jsou Mura a Enže, nebo na horském kole objevíte zdejší bikeparky, Štýrsko zkrátka umožňuje naprosto jedinečnou dovolenou.

  Šlápnout do pedálů

  KULTURA VE MĚSTĚ I NA VENKOVĚ

  Bohatý kulturní program vás nadchne: Štýrsko se pyšní pestrou kulturou, která zahrnuje historické hrady a zámky i moderní architekturu, to vše v působivé krajině. Během léta se konají okouzlující koncerty, festivaly klasické i současné hudby, autorská čtení nebo divadelní představení pod hvězdnou oblohou. Najdete je pod heslem „kulturní zážitky v zeleni“ – a pokaždé je doplňuje i skvělá gastronomie.

  Kultura pod širým nebem

  KLENOTY PŘÍRODY

  Tichá a klidná, a přesto plná života – rozmanitost přírody v Zeleném srdci Rakouska sahá od vinic a alpských pastvin až po krajinu rybníků a řek s hlubokými lesy a ovocnými sady. Ke klenotům Štýrska patří jeden národní park, sedm přírodních parků, jeden biosférický park UNESCO, Lassingtal na severu Štýrska jako oblast s divokou přírodou – nejvyšší kategorie chráněného území – a více než 50 evropských chráněných území Natura 2000.

  Objevit nyní

  NÁVŠTĚVNICKÉ KARTY

  Vzrušující volnočasové atrakce a zajímavé výletní cíle: v některých regionech Štýrska vám pobyt osladí regionální návštěvnické karty. S letní kartou regionu Schladming-Dachstein lze zdarma nebo za snížené vstupné navštívit mnoho výletních cílů a atrakcí, využít lanové dráhy, jezera s možností koupání nebo turistické autobusy. Gurmánská Genusscard platí na jihu a východě země a zahrnuje nespočet kulinářských manufaktur, muzeí, jezer a koupališť pod širým nebem, a to rovněž zdarma nebo za snížené vstupné.

  Objevit nyní

  DOVOLENÁ MEZI DACHSTEINEM A WEINLANDEM

  Štýrsko nabízí pestrou dovolenou pro každého – ať už ve dvou na některé z romantických říčních cyklostezek podél řek Mura, Enže, Rába a Feistritz nebo na túrách s celou rodinou po alpských pastvinách za doprovodu úchvatných výhledů na okolní hory.

  TIPY NA DOVOLENOU V ZELENÉM SRDCI RAKOUSKA

  Na aktivní a kulturní dovolené ve Štýrsku se milovníci přírody a kultury vydávají za vzrušujícími objevy: ať už na pěší trase „Od ledovce k vínu“, na cyklistických túrách podél řeky Mury a Enže, na trase Weinland Steiermark Radtour nebo na kulturní túře po jihu Štýrska v okolí Grazu.

  Tipy & inspirace pro dovolenou ve Štýrsku

  Tam, kde se baví děti, jsou šťastní i rodiče. Ve Štýrsku na malé i velké čekají vzrušující zážitky: od dětské ferraty Kali-Kinderklettersteig v regionu Schladming-Dachstein přes turistickou stezku v korunách stromů v zážitkovém regionu Murtal až po kulinářské prohlídky města Graz a trasu EuroVelo 9, která vede z Brna přes Dolní Rakousko a Vídeň do štýrského regionu Thermen- & Vulkanland.

  Hledáte individuální nabídku?

  POŠLETE POPTÁVKU

  Štýrští hostitelé se o své hosty starají s láskou a vřelostí. Objevte zajímavé nabídky na ubytování pro nezapomenutelné léto v Zeleném srdci Rakouska.

  ZIMNÍ DOVOLENÁ

  Množství zimních zážitků je stejně rozmanité jako štýrská krajina. Kromě toho se můžete posilnit regionálními pochoutkami, prožít adventní období ve třpytících se městech nebo si odpočinout v termálních lázních mezi Bad Mitterndorfem a Bad Radkersburgem. Dovolená ve Štýrsku vám prospěje, a navíc si pochutnáte – to slibujeme!

  Více informací

  #VISITSTEIERMARK #VISITSTYRIA