© Region Graz | studio draussen
Z města na venkov za 10 minut

zážitkovy region Graz

  VYPNOUT HLAVU, ZAČÍNÁ DOVOLENÁ!

  Léto v hlavním městě kultury Grazu! Idylické historické centrum Grazu s jižanskou atmosférou nabízí nádech velkoměsta a zároveň otevírá své dveře objevitelům a gurmánům. Špičkové výletní cíle v úchvatné přírodě vás budou hýčkat štýrskými kulinářskými specialitami, kulturou a nefalšovaným životním stylem. Z města na venkov za 10 minut – to je možné jen v zážitkovém regionu Graz.

  POTĚŠENÍ, KULTURA A ČIRÁ RADOST ZE ŽIVOTA

  V památce zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO se setkává staré s novým. Gotika, renesance a baroko se v půvabném starém městě Štýrského Hradce mísí s moderní architekturou. Symbolickým spojovacím článkem je ostrov Murinsel. Pohled do více než 80 vnitřních a arkádových nádvoří se středomořskou atmosférou navodí ryze prázdninovou náladu. A hned za branami města na vás čeká zdejší rekreační oblast a ty nejlepší výletní cíle!

  © Graz Tourismus | Harry Schiffer
  © Region Graz | studio draussen
  © Graz Tourismus

  OSVĚŽUJÍCÍ LETNÍ DOVOLENÁ VE MĚSTĚ I NA VENKOVĚ

  Ať už klidná a rozjímavá, nebo sportovní a aktivní – na každého tu čeká jeho perfektní dovolená.

  Každý, kdo navštíví Štýrský Hradec poprvé, MUSÍ vystoupit na Schlossberg. Ne každé město má ve svém centru takovou zelenou horu, na kterou se dá dostat pěšky, lanovkou nebo proskleným výtahem. Obyvatelé Štýrského Hradce si Schlossberg s jeho hodinovou věží a panoramatickým výhledem na střechy města zamilovali jako symbol města, který je dobře vidět už z dálky. Nejrychlejší cesta dolů vede po skluzavce – jedná se o nejvyšší podzemní skluzavku na světě.

  Ne náhodou je Štýrský Hradec jediným rakouským hlavním městem potěšení. Tady si prostě užijete všechno: atmosféru města, vynikající kuchyni, restaurace všech stylů a příjemné restaurační předzahrádky. A také kulinářské prohlídky města pro všechny, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku a dozvědět se zábavné historky.

  Ostrov Murinsel najdete přímo na řece Mur, tvoří spojnici mezi řekou a městem. Je to také o hotspot kreativní scény Štýrského Hradce – na návštěvníky zde čekají neobyčejné (ručně vyráběné) výrobky. Při koktejlech, kávě nebo lenošení na lehátku zažijete ten správný prázdninový pocit přímo uprostřed vody.

  Tip: Vyzkoušejte si plavbu na voru po řece Mur a poznejte město z neobvyklé perspektivy.

  Jen kousek od Štýrského Hradce na vás čeká Rakouský skanzen Stübing, Rakouský sochařský park a Lurgrotte – největší rakouská krápníková jeskyně, kterou protéká voda. Najdete tu i majestátné koně Lipicány, v jejich domovském kraji Lipizzanerheimat na vás čeká spousta zážitků s koňmi i lezecký park. Kombinace města a přírody přináší na dovolenou dobrodružství, zábavu a kulinářské zážitky.

  TV Region Graz
  Messeplatz 1/Messeturm, 8010 Graz
  Tel. +43 316 8075-0
  info@regiongraz.at
  www.regiongraz.at

  Náš tip: Každý den se do Grazu můžete dostat spojením RailJet společnosti České dráhy přímo z Prahy přes Brno.

  UBYTOVÁNÍ

  Dobře se vyspěte a sladce sněte v zážitkovém regionu Graz. Najdete zde atraktivní špičkové hotely, ale také rustikální prázdninové chalupy nebo ubytování na samotě v přírodě. Co by se mohlo na tak úžasné relaxační dovolené pokazit?

  VYHLEDÁVÁNÍ & REZERVACE

  Penzion na horách, nebo elegantní městský hotel? Apartmán, nebo designový hotel? Dovolená na statku, lázeňský hotel, nebo spíše levnější ubytovací zařízení? Zarezervujte si vámi zvolený typ ubytování snadno a rychle.

  NAJÍT UBYTOVÁNÍ ONLINE

  V GRAZU A KOLEM NĚJ

  Zážitkový region Graz je známý kulinářskými specialitami a kulturou – to je jasné. Ale je tu i spousta možností pro aktivní návštěvníky – a to stojí za vyzkoušení!

  Hledáte individuální nabídku?

  POSLAT POPTÁVKU KE SVÉ DOVOLENÉ

  Objevte prázdninový region v létě

  VÍCE K ZÁŽITKOVÉMU REGIONU GRAZ