© Steiermark Tourismus | Harry Schiffer

  Všechny cesty vedou do Zeleného srdce Rakouska!

  Cesta do Štýrska

  Ať už pohodlně veřejnou dopravou, nebo vlastním vozem – Zelené srdce Rakouska je skvěle dostupné ze všech směrů. Díky správné přípravě nestojí pohodové cestě z České republiky do nejoblíbenější rakouské prázdninové destinace nic v cestě.

  Z České republiky se do svých prázdninových destinací ve Štýrsku snadno dostanete vlakem nebo autobusem. Tip: Každé dvě hodiny jezdí railjet přímo z Prahy přes Pardubice, Brno a Břeclav do Grazu. Bezplatné Wi-Fi připojení, klimatizace, jídelní vůz a dětské kino, ale i oddělení s tichým provozem a audiovizuální informační systém poskytují maximální pohodlí při cestování. S poukazy ÖBB pro Česko vyjde dovolená ještě levněji.

  Cestující letadlem přistanou na Letišti Graz, které se nachází v bezprostřední blízkosti centra města. Ze všech směrů se sem velmi snadno dostanete i autem, Štýrsko je totiž velmi dobře napojeno na dálniční a silniční síť.

  Cesta autem

  Cesta autem do Zeleného srdce Rakouska je pohodová a na dovolené jste díky vozu flexibilní. Abyste se vyhnuli čekání a dopravním zácpám, doporučujeme se před odjezdem seznámit s aktuální dopravní situací (k dispozici pouze v němčině).

  Prosím pozor: Na rakouských dálnicích a rychlostních silnicích musíte mít na čelním skle vozidla nalepenou dálniční známku. Od roku 2018 je dostupná také v digitální podobě. Nalepovací dálniční známku lze zakoupit v autoklubech, na čerpacích stanicích a na hraničních přechodech. Desetidenní dálniční známka je vhodná pro kratší dovolenou. Hostům, kteří do Štýrska a Rakouska míří na delší dobu nebo je navštěvují častěji, se vyplatí dvouměsíční nebo roční dálniční známka.

  Do Štýrska vlakem

  V Rakousku můžete pohodlně cestovat vlaky Rakouských spolkových drah (ÖBB). Cesta z České republiky není složitá, protože z Prahy jezdí několikrát denně vlakové spojení přímo do města Graz. Do hlavního města Štýrska se dostanete za necelých sedm hodin.

  Autobusem do Štýrska

  Nastupte, posaďte se a cesta autobusem může začít. Komfortní volbou je také cesta s některou z mnoha autobusových společností, které přepravují hosty do Štýrska (s klimatizací, WC a často také Wi-Fi připojením):

  • S provozovatelem dálkové dopravy Flixbus mohou hosté cestovat z mnoha evropských měst do Grazu, Schladmingu, Liezenu, St. Michael in der Obersteiertmark nebo Pinggau ve Východním Štýrsku za velmi výhodných podmínek.

  Cesta letadlem

  Nejdříve se proletět, pak si vychutnat další zážitky – kdo přiletí letadlem, může si Štýrsko prohlédnout z ptačí perspektivy.  Cestující leteckou dopravou využijí spojení na Letiště Graz. Jako alternativa se nabízí také cesta z letiště v Salcburku nebo ve Vídni. V tomto případě doporučujeme cestu zkombinovat s vlakovou dopravou.

  Letiště u města Graz

  Letiště Graz (GRZ) leží zhruba 10 kilometrů jižně od města Graz a je snadno a rychle dostupné prostředky veřejné dopravy:

  • Městským autobusem se hosté cestující letadlem do centra města Graz dostanou za cca 20 minut.
  • Vlakové nádraží je vzdálené pět minut chůze od terminálu.

  Na cestách po Štýrsku

  Pokud se chcete po Štýrsku pohybovat bez auta, můžete využít rozsáhlou síť veřejné dopravy. Možnosti mobility sahají od autobusů, vlaků a tramvají až po taxíky a sdílení automobilů.

  Tipp: Mit der Altstadtbim unterwegs in der Grazer Innenstadt. Bequem und gratis: Ein Angebot, in das man einfach einsteigen muss. Richtig gelesen, eine Fahrt mit der Altstadt-Bim durch die Grazer Innenstadt ist kostenlos.

  Weitere Informationen in englischer Sprache.