Reiteralm Trails | Christoph Oberschneider | © Schladming-Dachstein / Christoph Oberschneider

  Cyklistika ve Štýrsku

  Rozmanitou přírodou s impozantními horami na severu, kilometrovými jabloňovými sady na východě a nesčetnou spoustou kopců s vinicemi na jihu v okolí historických měst, jako je Bad Radkersburg nebo Deutschlandsberg.

  3 velké cyklotrasy v Zeleném srdci Rakouska

  Užijte si naplno rozmanitost Štýrska na téměř nekonečných cyklistických výletech plných přírody, umění, kultury a kulinářských specialit. Jak na alpském severu, tak na jihu ovlivněném středomořskou atmosférou, najdou turisté trasy rozdělené do rozmanitých etap. 

  Cyklostezka Weinland ve Štýrsku znamená skvělou příležitost, jak zažít tři vinařské oblasti a ochutnat poklady jejich gastronomie, od vína po regionální pochoutky.

  Tohle najdete jen na Murské cyklostezce: Horská panoramata Národního parku Hohe Tauern a kolem historického městečka Murau, příjemně teplé klima v oblasti vinic a termálních lázní. 

  Cyklostezka kolem řeky Enže vede kilometry skrze svět hor a vody. Národní parky Gesäuse a Kalkalpen skrývají nespočet přírodních divů.

  Popis tras si můžete prohlédnout v anglickém jazyce.

  Ráj pro milovníky horských kol, e-biku, silničního kola a gravel biku

  Štýrsko: Ráj cyklistiky

  Top destinace horských kol region Schladming-Dachstein přináší rozmanitou škálu túr a spoustu trailů, bikeparků, bikerských škol a službu shuttle. Okruh Dachsteinrunde, trail parky na Planai a Reieteralm i Trans Nationalpark v sousední oblasti Gesäuse jsou rájem horské cyklistiky.

  Ve Štýrsku je skvěle postaráno také o návštěvníky na e-biku. Díky rozsáhlé síti dobíjecích stanic a tras vytvořených speciálně pro e-biky je dovolená pohodlná, příjemná a přitom sportovní.

  Sportovní jsou také silniční cyklovýlety po alpském severu překračující nespočet horských průsmyků. Když panují příjemné teploty, je ideální čas projet se na silničních kolech po málo frekventovaných silnicích krajinou a sady na východě a jihu Štýrska.

  Pokud máte stejně rádi silniční i horskou cyklistiku, vydejte se do Štýrska na gravel biku. Na tomto kole můžete podle nálady střídat asfalt i off-road.

  Díky pestré nabídce túr po Štýrsku si tu správnou trasu najde každý cyklista.

  Podrobnosti v angličtině najdete níže .

  Historie cyklistiky

  Pohled do minulosti ukazuje, že cyklistika ve Štýrsku není módním trendem dnešní doby. Již v roce 1884 pořádal Štýrský cyklistický klub závody. Dnes se zde na cyklistickém zahájení zvaném "Anradeln" v Bad Radkersburgu každoročně setkávají rekreační cyklisté. Oblíbeným cílem je také třídenní Tour de Mur po cyklostezce kolem řeky Mury.

  A Štýrsko není jen rodištěm legend cyklistické historie, jako jsou Johann Puch, Rudi Mitteregger, Gerhard Schönbacher nebo Christoph Strasser. V této zemi se také vyrábějí jízdní kola. Jde o značky Steirerbike, bikee nebo Geero.

  Více informací v angličtině najdete níže.

  am Murradweg/R2: Radbrücke bei Stadl an der Mur | © Steiermark Tourismus | Pixelmaker
  Radfahren am Murradweg, in Graz, Tegetthoffbrücke mit Blick auf Uhrturm | © Steiermark Tourismus | Tom Lamm
  © TVB Schladming-Dachstein | Harald Steiner
  am Murradweg/R2: beim Murturm in Gosdorf nahe Mureck | © Steiermark Tourismus | Pixelmaker

  EuroVelo 9 & 14

  Části jednoho velkého celku: Na okružní cestě po Evropě samozřejmě jako jeden z cílů nesmí chybět Štýrsko. Část trasy EuroVelo 9 vede po cyklostezce s označením Thermenradweg a po Murské cyklostezce. A že do třetice všeho dobrého, to dokazuje EuroVelo 14. Na této trase cyklisté projíždí jak po Enžské, tak i po Murské cyklostezce a také po trase vinařskou oblastí zvané Weinland Steiermark Radtour.

  Popis tras si můžete prohlédnout v anglickém jazyce.