am Bauernhof Mandl in Murau | © Steiermark Tourismus | Tom Lamm

  RODINNÁ DOVOLENÁ VE ŠTÝRSKU

  Zábava, hry a dobrodružství – to vše slibuje rodinná dovolená ve Štýrsku. Mezi ledovcem na Dachsteinu, křišťálově čistými horskými jezery, tajemnými lesy, kvetoucími alpskými pastvinami, voňavými sady a malými historickými městečky si prázdniny naplno užijí malí i velcí objevitelé.

  V Zeleném srdci Rakouska to známe: tam, kde se baví děti, jsou šťastní i rodiče. Zejména v létě čekají na malé i velké vzrušující zážitky. Paleta sahá od dobrodružné dětské via ferraty Kali v Ramsau am Dachstein přes lipicánské koně ve spolkovém hřebčinci Piber až po zábavu v termálních lázních H2O v regionu 2 termálních lázní Bad Waltersdorf.

  Štýrsko je připraveno i na nepřízeň počasí: v deštivých dnech lákají návštěvníky muzea, mezi nimi dětské muzeum Frida & Fred v Grazu, na zajímavé výstavy. V devíti termálních lázních ve Štýrsku se může celá rodina těšit na rozmanité vodní radovánky.

  ŠTÝRŠTÍ SPECIALISTÉ NA DOVOLENOU S CELOU RODINOU

  Po dni plném zážitků vede cesta do hotelu zaměřeného na rodiny s dětmi. V celém Štýrsku najdete spoustu ubytování, kde jsou rodiny velmi vítány. Celkem 15 certifikovaných rodinných hotelů svou nabídku přizpůsobilo speciálně přáním a potřebám rodin a přesně ví, co rozbuší dětská srdce.

  Další informace v němčině.

  VÝLETNÍ CÍLE PRO CELOU RODINU

  Od A jako alpské pastviny plné dobrodružství či jako výlety za alpakami až po Z jako dobrodružný svět Zotter nebo jízdy na zipline – na četných výletních cílech v prázdninových regionech Štýrska si každý člen rodiny najde něco pro sebe.

  Další informace v němčině.

  RODINNÉ TÚRY VE ŠTÝRSKU

  Zatímco dospělí si při turistice užívají krásnou přírodu, děti jsou obvykle trochu náročnější. I na to je Štýrsko připraveno. Speciální tematické túry jsou lemovány vzrušujícími přírodními zážitky, jako jsou hučící horské potoky a mystické lesy.

  Více informací v angličtině najdete zde.

  CYKLOTÚRY & TRASY PRO HORSKÁ KOLA PRO RODINY

  Nerušená cesta za spoustou zážitků: ať už na stezkách vhodných pro děti, jako jsou Reiteralm Junior Trails a TrailLand Misenbach ve Východním Štýrsku, nebo na pohodových cyklostezkách vedoucích k zajímavým dětským hřištím – na cyklostezkách v Zeleném srdci Rakouska se bude celá rodina cítit jako doma.

  Více informací v angličtině najdete zde.

  Chytře zkombinované

  RODINNÁ DOVOLENÁ SE ŠTÝRSKÝMI NÁVŠTĚVNICKÝMI KARTAMI

  Vyrazit na dovolenou a ušetřit – to je kombinace, kterou ocení každý. Se štýrskými návštěvnickými kartami mohou rodiny využívat četné nabídky, jako jsou slevy na vstupném, jízdy lanovkou v ceně a mnoho dalšího.

  Zvláštní lahůdkou mezi výhodnými návštěvnickými kartami je letní karta regionu Schladming-Dachstein. V ní jsou zahrnuty volné vstupy na více než 100 volnočasových aktivit, jako jsou lanové dráhy, venkovní a kryté bazény nebo muzea, a také až 50% slevy u více než 100 bonusových partnerů. Gurmánská karta GenussCard je nezbytnou součástí rodinné dovolené v regionu Thermen- & Vulkanland a ve Východním a v Jižním Štýrsku. Název této karty mluví za vše. Její držitelé mají volný vstup do nejkrásnějších výletních cílů, zahrad i k lokálním producentům.

  TIPY PRO RODINNOU DOVOLENOU VE ŠTÝRSKU