© Südsteiermark | Michael Königshofer
Urlop w Zielonym Sercu Austrii

ODKRYJ STYRIĘ

  LETNI URLOP OD LODOWCA PO WINNICE

  W górach lub wśród winnic, w parku narodowym lub rezerwacie przyrody – latem Styria w każdym z tych miejsc prezentuje się ze swej najpiękniejszej strony. Znajdziesz tutaj mnóstwo wolnej przestrzeni dla własnych przeżyć i wypoczynku w gronie bliskich na łonie natury. Już czas, aby odkryć lato na nowo wszystkimi zmysłami.

  Top

  REGIONY, W KTÓRYCH SPĘDZISZ LETNI URLOP

  Od alpejskiej północy po śródziemnomorskie południe Styrii przed turystami otwiera się świat pełen niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji. Ukryte skarby natury, kolorowe atrakcje dla rodzin, znakomita kuchnia, spotkania ze wspaniałymi ludźmi – na urlopie w Styrii możesz spróbować najróżniejszych aktywności.

  WĘDRÓWKI OD LODOWCA PO WINNICE

  Odkrywanie krok po kroku gór, lasów, potoków i sadów dodaje nowych sił i oczyszcza duszę. Wędrówka, obcowanie z naturą, odpoczynek w gościnnym miejscu - to chyba najpiękniejszy sposób na odkrywanie Styrii, która na niezliczonych kilometrach szlaków wędrownych okazuje się niezwykle różnorodna: wysokie góry na północy, na wschodzie największy w Europie zwarty obszar hal, łagodne wzgórza winnic na południu.

  WĘDRÓWKI PO GÓRACH W STYRII

  ROWEREM PO STYRII

  Odkrywanie Styrii na rowerze to jedna wielka przyjemność. Nawet najbardziej ambitni kolarze nie mogą narzekać na brak sportowych wyzwań. Rowerowe wyprawy wzdłuż brzegów wielkich rzek Mury i Anizy czy szarże po górskich ścieżkach bike parków to w Styrii zupełnie wyjątkowy rodzaj podróżowania.

  ROWEREM PO STYRII

  KULTURA W MIEŚCIE I NA WSI

  Bogaty skarbiec kultury przyprawia jej miłośników o szybsze bicie serca. Od historycznych zamków po nowoczesną architekturę – Styria oferuje wspaniałą kulturalną mozaikę wśród malowniczych pejzaży. Lato to czas koncertów, festiwali muzyki klasycznej i współczesnej, wieczorów autorskich i teatru pod gołym niebem, po prostu „kultury w plenerze” – zawsze z kulinarnym programem towarzyszącym.

  KULTURA POD GOŁYM NIEBEM

  SKARBY NATURY

  Ciche i spokojne, a przy tym pełne życia – różnorodność pejzaży natury w Zielonym Sercu Austrii sięga od winnic i hal, przez pojezierza i meandry rzek, po owocowe sady. Jeden park narodowy, siedem parków krajobrazowych, jeden rezerwat biosfery UNESCO, na północy Styrii obszar dzikiej przyrody – objęty najwyższą kategorią ochrony – i ponad 50 obszarów chronionych Natura 2000 to największe przyrodnicze skarby Styrii.

  W OBJĘCIACH NATURY

  KARTY GOŚCIA

  Emocjonujące atrakcje i ciekawe cele wycieczek – w kilku regionach Styrii zniżki i bonusy, jakie zapewniają regionalne karty gościa, znacząco urozmaicają pobyt. Z taką kartą można odwiedzić wiele miejsc i skorzystać z usług i atrakcji ze zniżką lub całkiem gratis. Na przykład karta Sommercard w regionie Schladming-Dachstein daje dostęp do kolejek górskich, kąpielisk i transportu publicznego, a Genusscard na południu i wschodzie Styrii – do kulinarnych manufaktur, muzeów oraz kąpielisk nad jeziorami i basenów.

  WIĘCEJ INFORMACJI

  URLOP OD DACHSTEINU PO KRAINĘ WINA

  W Styrii każdy może spędzić udany i ciekawy urlop – czy to na wycieczce rowerowej we dwoje jednym z romantycznych szlaków brzegami Mury lub Anizy, podczas rodzinnej wędrówki po halach czy wyprawy jednym z wielu długodystansowych szlaków turystycznych, zawsze będą nam towarzyszyć zapierające dech w piersiach krajobrazy.

  POMYSŁY NA URLOP W ZIELONYM SERCU AUSTRII

  Aktywny urlop w Styrii to prawdziwa gratka dla ciekawych świata miłośników przyrody – moc wrażeń zapewnia szlak pieszy „Od lodowca do winnic”, rowerowe wyprawy brzegami Mury i Anizy czy Rowerowy Szlak Wina przez Styrię.

  URLOP W STYRII – PORADY I INSPIRACJE

  Kiedy dzieci dobrze się bawią, rodzice też są szczęśliwi. W Styrii na małych – ale i na dużych – turystów czeka wiele emocjonujących atrakcji: od via ferraty dla dzieci „Kali” w regionie Schladming-Dachstein, przez „ścieżkę w koronach drzew” w regionie Murtal, po kulinarne wycieczki po Grazu i niezapomniane kąpiele w termie H20 w regionie Thermen- & Vulkanland.

  Szukasz indywidualnej oferty?

  ZŁÓŻ WNIOSEK URLOPOWY

  Styryjscy gospodarze dbają o swoich gości z wielkim sercem i pasją. Odkryj interesujące oferty zakwaterowania, które pozwolą Ci spędzić niezapomniane lato w zielonym sercu Austrii.

  ZIMOWY URLOP

  Przykryte śnieżnym puchem góry, a na nich świeżo przygotowane stoki i narciarskie trasy biegowe, wspaniałe rękodzieło na jarmarkach adwentowych, wyborne menu w schroniskach i gorące źródła – tak wygląda zima w Styrii – dla dużych i małych odkrywców.

  WIĘCEJ INFORMACJI

  #VISITSTEIERMARK #VISITSTYRIA