Peter Burgstaller | © Schladming-Dachstein
Zimní dovolená v regionu

Schladming-Dachstein

  Zima plná možností

  Region Schladming-Dachstein je spojením snové přírodní kulisy a rozmanitých outdoorových zážitků jako je lyžování, zimní turistika nebo jízda na fatbiku. V centru pozornosti zde stojí pohyb na čistém a čerstvém zimním vzduchu, který slibuje naprostou relaxaci pro tělo i duši. 

  Když začnou padat první sněhové vločky, hornatý region kolem Dachsteinu se promění v učiněný zimní ráj. Kromě četných možností sportovního vyžití zde na hosty čekají vřelí hostitelé a vynikající kuchyně. Možnosti, jak prožít vydařenou zimní dovolenou, jsou proto téměř neomezené.

  Přijímejte soubory cookie k přehrávání videa Přijmout marketingové cookies

  Jako součást Ski amadé nabízí region Schladming-Dachstein deset lyžařských hor a více než 230 km perfektně upravených sjezdovek. Svahy v nadmořské výšce až 2.700 metrů slibují pořádné „high feelings“ - zdejší příroda garantuje časný začátek sezóny a sníh zaručeně vydrží až do jarních měsíců.

  Srdcem regionu je proslulá lyžařská houpačka 4 vrcholů ve Schladmingu. Lyžařské hory Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm nabízí celkem 123 kilometrů nepřerušované lyžařské zábavy. Kromě toho je region domovem vícero menších lyžařských středisek, která jsou ideální pro rodiny a začátečníky. S celkem 90 kilometry modrých sjezdovek je tak start lyžařských radovánek snadný.

  Zajímavé atrakce v horách tohoto regionu slibují mimořádně rozmanitou zimní dovolenou: můžete se pořádně odvázat na různých funslopes nebo šlápnout na plyn na rychlostní trati. A co takhle vlastní ski movie? Nejenže si můžete přesně analyzovat vlastní jízdu, ale také si domů odvezete skvělou vzpomínku na dovolenou. 

  Mimořádnou vychytávkou pro všechny milovníky zimy a túr na sněžnicích je zimní turistický ticket v regionu Schladming-Dachstein. Jako alternativa ke klasickému skipasu umožňuje každému, kdo cestuje bez lyží, využívat levný přístup na sedm lyžařských hor v regionu. Všechny z nich jsou výchozími body pro túry na sněžnicích všeho druhu a je jedno, pro kterou horu se nakonec rozhodnete: skvělý výhled a působivá horská panoramata jsou zaručeny! Díky pestré nabídce zahrnující celkem více než 300 kilometrům tras pro túry na sněžnicích a zimní turistiku se stačí jen dle libosti rozhodnout, kterou z nich zvolíte. 

  I v zimě můžete region objevovat na dvou kolech. Přesněji řečeno na fatbiku. Fatbike je vybaven širokými balonovými pneumatikami, které umožňují snadnou jízdu a jsou snadno ovladatelné i na cestách pokrytých hlubokým sněhem. Od výletů na e-fatbiku pro rekreační sportovce až po downhillové trasy pro všechny, kdo hledají adrenalinové dobrodružství.

  Pro návštěvníky, kteří upřednostňují pohodovější program, je v regionu k dispozici 220 kilometrů běžeckých stop. Trasy pro běh na lyžích vedou po rozlehlých sněhových pláních, kolem tradičních horských chat a jsou ideální jak pro začátečníky, tak pro profesionály. Aby si běžkaři mohli stopy užít vždy v té nejlepší kvalitě, každý den se čerstvě upravují.

  Z pohybu na čerstvém vzduchu nám, jak známo, vyhládne. Dobrá zpráva je, že v regionu Schladming-Dachstein se dají zimní zážitky spojit s gastronomickými. Více než 100 horských a lyžařských chat nabízí hostům regionální speciality a pohostinnost. Zdejší sýr zvaný Ennstaler Steirerkas a také lokální jehněčí představují nedílnou součást tohoto rakouského požitkářského regionu a zároveň jsou považovány za jeho gastronomické symboly. Kromě toho propojují tu nejvyšší kvalitu s regionálním původem. To byste měli rozhodně vyzkoušet! 

  Tip: Projekt "Almkulinarik by Richard Rauch", který letos v zimě čeká už čtvrtý ročník, slibuje kulinářské zážitky nejvyšší kvality. Známý čtyřhvězdičkový šéfkuchař si společně s několika hostiteli z horských chat v regionu dal za úkol připravit z tradičních a regionálních produktů kreativní alpské pokrmy.  

  Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH
  Ramsauerstraße 756
  8970 Schladming
  +43 3687 23310
  Zaslat e-mail
  Internetová stránka

  Tipy na ubytování

  Hotel přímo u sjezdovky? Útulný chalet? Nebo nabídka pro rodiny, která nadchne malé i velké hosty? Region Schladming-Dachstein připravuje perfektní nabídku pro všechny návštěvníky. Objevte teď ta nejkrásnější ubytování v oblasti.

  Tipy

  Hledáte další zimní zážitky? V prázdninovém regionu Schladming-Dachstein si svou zimní dovolenou můžete naplánovat zcela podle svých představ.

  Pošlete poptávku pro svou dovolenou

  Hledáte individuální nabídku dovolené? Dejte nám vědět!

   

  #SCHLADMINGDACHSTEIN

  Objevte nejkrásnější stránky tohoto zážitkového regionu v zimě.