Schloss Eggenberg, Graz. Unesco Weltkulturerbe | © Steiermark Tourismus / ikarus.cc | Tom Lamm Schloss Eggenberg, Graz. Unesco Weltkulturerbe | © Steiermark Tourismus / ikarus.cc | Tom Lamm

KULTURA W PLENERZE

Kultura, sztuka kulinarna i krajobrazy Styrii są wyjątkowe same w sobie. Od późnej wiosny do jesieni możemy się cieszyć tymi trzema styryjskimi specjalnościami jednocześnie, gdyż także w tym roku wszystkie je połączy i zharmonizuje program „Kultura w plenerze”.

OFERTA KULTURALNA DLA KONESERÓW

Na zielonych łąkach, w bujnych ogrodach kwiatowych i winnicach, na malowniczych górskich łąkach, w romantycznych ogrodach zamkowych i na miejskich dziedzińcach – w Styrii kultura chętnie występuje pod gołym niebem. Zwłaszcza od maja do października. Wtedy to otwiera się szeroki wachlarz projektów i imprez po hasłem Kultura w plenerze – od alpejskiej północy po urodzajne południe, od masywu górskiego po idylliczne winnice.

Miłośnikom sztuk pięknych polecamy wizytę w Austriackim Parku Rzeźb. Warto też zobaczyć otoczone górskimi szczytami i wzgórzami winnic styryjskie grody i zamki przy Szlaku Zamków. Zwiedzający są takżę mile widziani w historycznych opactwach i klasztorach, takich jak opactwo Admont. Ciekawą przygodą może być spacer przez Dolinę Opowieści w Stübing, w której stare gospodarstwa opowiadają ciekawe historie...

Riegersburg | © Steiermark Tourismus / Günther Steininger | Günther Steininger
© Christoph HUBER | Christoph Huber
Stift Admont, Seerosenteich | © Steiermark Tourismus / Sarah Valda | Sarah Valda

NAJPIĘKNIEJSZE SKARBY STYRYJSKIEJ KULTURY

Od średniowiecznego zamkowego dziedzińca po nowoczesny park rzeźb – takie oto miejsca w Styrii od wiosny do jesieni zapraszają na kulturalne wycieczki w plener.

Szczegółowe informacje w języku angielskim.

WYDARZENIA KULTURALNE W ZIELONYM SERCU AUSTRII

Nie ma nic prostszego niż spotkanie z kulturą na łonie natury podczas urlopu w Styrii. Inspirujące festiwale muzyczne i literackie, plenerowe spacery wśród dzieł sztuki współczesnej, podróże w czasie wśród zabytkowych budowli – w Zielonym Sercu Austrii każdy może przeżywać kulturę tak, jak lubi.

Zaakceptuj cookies, aby odtworzyć wideo. Zaakceptuj marketingowe pliki cookies

Najpiękniejsze festiwale kulturalne