Lorenz Masser | © Reiteralm Bergbahnen Lorenz Masser | © Reiteralm Bergbahnen

KOLEJKĄ W GÓRY

W górach czeka wiele dobrych emocji. Wystarczy wsiąść i pojechać jedną z 19 kolejek linowych w Zielonym Sercu Austrii do świata pełnego wyjątkowych wrażeń. Zimą kolejki umożliwiają miłośnikom sportów zimowych dostęp do długich kilometrów tras narciarskich, zimowych szlaków wędrownych i na tory saneczkowe. Ale i latem koleje linowe nie próżnują.

Szczególnie w gorące letnie dni stanowią one wygodną drogę do przepięknego świata gór alpejskich regionów Styrii, gdzie oczy cieszą fantastyczne widoki. Kolejką linową czy wyciągiem krzesełkowym – po dotarciu na górę na wszystkich miłośników łagodnego wypoczynku czeka przepiękna panorama i malownicze szlaki wędrowne. Na niektórych górach są też pełne niezwykłych atrakcji place zabaw dla najmłodszych turystów.

Wożą turystów w góry tak wygodnie i bezpiecznie, że wielokrotnie otrzymały znak jakości „Najlepsze austriackie letnie koleje górskie”: mowa oczywiście o kolejach Schöckl Seilbahn, Dachstein Gletscherbahn i kolejach linowych na Hauser Kaibling, Turracher Höhe, Planai, Riesneralm i Mariazeller Bürgeralpe.

Letnie koleje górskie w Styrii – jeszcze więcej wrażeń

Dzięki czynnym latem kolejom górskim można skrócić czas pieszych wycieczek, a jednocześnie poszerzyć swoje możliwości. W ten sposób turyści, którzy preferują łatwiejsze trasy z niewielkimi przewyższeniami, również mogą zdobywać szczyty. Ten sam atut przekonuje też amatorów MTB, przed którymi usługi transportowe wielu kolejek otwierają nowe możliwości i trudne do zdobycia tereny.

Wskazówka dla wypoczywających w regionie Schladming-Dachstein: rowerem można dojechać do stacji Bike-&-Hike przy dolnej stacji kolejki, tam pozostawić rower i kontynuować wędrówkę kolejką.

Uwaga rodziny! Miejsca takie jak Hopsiland na Planai, ścieżki MTB dla juniorów na Reiteralm, „drewniane zoo” i basen „jak za dawnych czasów” na Riesneralm zapewnią niezapomniane wrażenia nie tylko najmłodszym. Ale to jeszcze nie wszystko – również Dachstein z Pałacem Lodowym, platformą Skywalk, mostem wiszącym i Schodami Donikąd gwarantuje wspaniałą przygodę. 

Poza tym: karta Sommercard regionu Schladming-Dachstein umożliwia bezpłatne korzystanie z kolei górskich.

  • Oberwölz-Lachtal

Lachtal Sommerbahn

Next
  • St. Radegund bei Graz

Schöckl Mountain

The legendary Schöckl is Graz's local mountain and offers a wide range of leisure fun from summer toboggan run,...
Next
  • Stadl-Predlitz

Kornockbahn Turracher Höhe

Next
  • Schladming-Rohrmoos-Pichl

Hochwurzen cable car Rohrmoos

Planai and Hochwurzen in Schladming and Rohrmoos are the best locations to spend a pleasant summer's day out
Next
  • Mautern in der Steiermark

Der Wilde Berg Mautern

Next
  • Schladming-Rohrmoos-Pichl

Gondola "Preunegg Jet"

Enjoy beautiful views of the surrounding mountains already during the ascent
Next
Bergbahnen Spielsplatz | © Bergbahnen Lungau
  • Stadl-Predlitz

Bergbahnen Lungau

Next
  • Ramsau am Dachstein

Rittisbergbahn

There's always something going on at Rittisberg. In addition to hikes of varying lengths, the Fairytale Trail is...
Next