Vitalbecken in der Parktherme Bad Radkersburg | © Parktherme Bad Radkersburg, Harald Eisenberger Vitalbecken in der Parktherme Bad Radkersburg | © Parktherme Bad Radkersburg, Harald Eisenberger

TERMY I SPA W STYRII

Dziewięć ośrodków termalnych w Styrii, od Bad Mitterndorf po Bad Radkersburg, jest tak różnorodnych, jak ich goście. Niezliczone centra spa, takie jak Narzissen Vital Ressort w Bad Aussee czy Asia Spa w Leoben, których oferty orzeźwiają ciało, stymulują umysł i rozpieszczają duszę. Kto szuka odprężenia, w Styrii znajdzie je w wielu miejscach.

Tak wygląda relaks po styryjsku

TERMALNE BOGACTWO STYRII

Z głębokości nawet 3000 metrów tryskają z ziemi wody termalne – styryjski eliksir życia. Ale nawet pomijając uzdrawiającą moc wody, termy regionu mają wiele dobrego do zaoferowania naszym ciałom. Poszukujący odprężenia goście korzystają z różnorodnych zabiegów z zastosowaniem flagowych styryjskich produktów. W repertuarze są zarówno zabiegi klasyczne i dalekowschodnie, jak i nowatorskie zabiegi z różnych krajów, uzupełnione przez naturalne sposoby na poprawę samopoczucia. 

Od górzystej północy po rozpieszczone słońcem południe, od termy przyjaznej dla rodzin po świątynię wellnessu – w Zielonym Sercu Austrii są dziesiątki miejsc, które przynoszą odprężenie. I tak, zaczynając od południa, termy w Bad Radkersburg kryją źródła o uzdrawiającej mocy, których wody działają wzmacniająco i regenerująco na aparat ruchu. Na północy natomiast znajduje się terma Grimming, która imponuje bajeczną panoramą gór, strefami relaksu i strefą dla dzieci, w której jest wszystko, czego dziecięca dusza zapragnie.  

Krótko mówiąc: styryjskie termy spełniają marzenia o regeneracji i dobrej kondycji dla ciała i duszy na tysiąc sposobów...

Więcej informacji w języku angielskim.

OŚRODKI SPA W STYRII

Specjalnością północy jest czyste górskie powietrze, w regionie Ausseerland działa sól i limba, na południu ciała rozpieszczają jabłka, winogrona, dynie i czarny bez. A może by tak napar w saunie z widokiem na ośnieżone górskie szczyty albo okład ziołowy z przybranymi w jesienne barwy winnicami za oknem? Ośrodki spa w Styrii przez cały rok oferują niezwykle chwile relaksu w przepięknej scenerii. 

Okłady, kąpiele, masaże i wiele innych: każda ze styryjskich oaz relaksu proponuje oferty skrojone na miarę i indywidualną konfigurację zabiegów. Cokolwiek wybierzecie, od razu zauważycie, jak opada napięcie, a ciało nastawia się na pełne odprężenie. 

W końcu czas dla siebie, na relaksujący weekend we dwoje lub na dzień w spa z koleżankami. W Styrii jest kilka miejsc, gdzie można o siebie dobrze zadbać: więcej informacji w języku angielskim.

A teraz pora na podjęcie najprzyjemniejszej decyzji: który ze styryjskich regionów termalnych jest dla Ciebie miejscem, w którym poczujesz prawdziwe szczęscie? Górzysta północ czy łagodnie pofalowane południe? W termach i ośrodkach spa w Styrii znajdziesz własną oazę spokoju – miejsce, gdzie spędzisz wyjątkowo błogi czas.

Verena Kaiser
© Thermen- & Vulkanland Steiermark, Harald Eisenberger | Harald Eisenberger
© Die Abbilderei Sajovic&Scherr GesbR | Die Abbilderei