am Bauernhof Mandl in Murau | © Steiermark Tourismus / Tom Lamm | Tom Lamm

  RODZINNY URLOP W STYRII

  Zabawa, radość i emocje – wszystko to czeka na rodziny spędzające urlop w Styrii. U stóp lodowca na Dachsteinie, wśród przejrzyście czystych górskich jezior, tajemniczych lasów, kwitnących łąk, pachnących sadów i małych, zabytkowych miasteczek, potrzeby i życzenia małych odkrywców i ich opiekunów mają specjalne znaczenie.

  W Zielonym Sercu Austrii wszyscy wiedzą o tym, że kiedy dzieci dobrze się bawią, rodzice również są szczęśliwi. Szczególnie latem na dzieci i dorosłych czeka w Styrii moc wrażeń. Paleta atrakcji sięga od via feeraty Kalego dla dzieci w Ramsau am Dachstein, przez stadninę koni lipicańskich Piber, po kąpiele w termie H2O w regionie dwóch term Bad Waltersdorf.

  Wakacje w Styrii są odporne nawet na brzydką pogodę. W deszczowe dni muzea, takie jak na przykład muzeum dla dzieci Frida & Fred, zapraszają do oglądania ciekawych wystaw. Z kolei w dziewięciu termach w Styrii na całą rodzinę czekają kąpiele, relaks i cały szereg wodnych atrakcji.

  STYRYJSCY SPECJALIŚCI W DZIEDZINIE URLOPU DLA CAŁEJ RODZINY

  Po dniu pełnym wrażeń miło jest wrócić do przyjaznego dla rodzin hotelu. W całej Styrii jest bardzo wiele miejsc noclegowych, w których rodziny są szczególnie widziane. W sumie 15 certyfikowanych hoteli dla rodzin przygotowało swoją ofertę specjalnie z myślą o potrzebach i życzeniach najmłodszych. Tam każdy bardzo dobrze wie, co sprawia dzieciom największą przyjemność.

  Więcej informacji w języku angielskim znajdziesz tutaj.

  ATRAKCJE TURYSTYCZNE DLA CAŁEJ RODZINY

  Od A jak Alpy, alpaki i adrenalina, po Z jak manufaktura czekolady Zotter albo tyrolka Zipline - wiele z turystycznych atrakcji różnych regionów w Styrii zainteresuje nie tylko najmłodszych członków rodziny.

  Więcej informacji w języku angielskim.

  RODZINNE WĘDRÓWKI W STYRII

  Podczas gdy dla dorosłych atrakcją będzie już sama wędrówka i obcowanie z przyrodą, dzieci zwykle są bardziej wymagające. Ale i na to są przygotowani styryjscy gospodarze. Na specjalnych szlakach tematycznych wędrówce towarzyszą emocjonujące spotkania z naturą, reprezentowaną na przykład przez szemrzące górskie potoki czy tajemnicze lasy.

  Więcej informacji w języku angielskim.

  TRASY ROWEROWE I MTB DLA RODZIN

  Wskakujcie na siodełka! Pora ruszać w drogę. Czy to będzie przyjazna dla dzieci górska ścieżka, czy malownicza trasa prowadząca do plenerowego placu zabaw – na rowerowych szlakach w Zielonym Sercu Austrii świetnie się odnajdzie cała rodzina.

  Więcej informacji w języku angielskim.

  Dobrze pomyślane

  RODZINNE WAKACJE Z KARTAMI GOŚCIA STYRYJSKIEGO

  Oszczędzanie podczas urlopu? Każdy by tak chciał! Styryjskie karty gościa zapewniają wypoczywającym rodzinom wiele korzyści, takich jak zniżkowe bilety wstępu, bezpłatne przejazdy kolejami górskimi i wiele innych.

  Wyjątkowym rarytasem wśród kart rabatowych jest Sommercard regionu Schladming-Dachstein. Udostępnia ona bezpłatnie ponad 100 obiektów i usług, takich jak przejazdy kolejkami, wstęp na baseny otwarte i kryte czy zwiedzanie muzeów, a także zapewnia do 50% zniżki u ponad 100 partnerów. Rodzinom wypoczywającym w regionie Thermen- & Vulkanland, we wschodniej i w południowej Styrii szczególnie polecamy GenussCard. Nazwa tej karty mówi sama za siebie (Genuss = przyjemność, smakowanie). Zapewnia ona bowiem swoim posiadaczom bezpłatne korzystanie z najpiękniejszych atrakcji regionu, wstęp do ogrodów i wizyty u producentów regionalnych wyrobów.

  Więcej informacji w języku angielskim.

  POMYSŁY NA RODZINNY URLOP W STYRII