Langlaufen in Ramsau am Dachstein | © Schladming-Dachstein | Peter Burgstaller

  Běh na lyžích s pečetí kvality

  Na běžky ve Štýrsku

  Krajina zapadaná hlubokým sněhem, křišťálově čistý horský vzduch a snová panoramata: běh na lyžích Vás vybízí k tomu, abyste vnímali své tělo a našli svůj vlastní rytmus. Vychutnáte si ticho a oddechnete si, necháte za sebou stres a shon, posílíte svou vitalitu a vytrvalost – to všechno jde nejlépe ve Štýrsku. Kvalita běžkařských oblastí a běžkařských hotelů oceněných značkou kvality běžeckého lyžování je totiž zárukou nezapomenutelné dovolené na běžkách v Rakousku!

  Mimochodem: dnes už víme, jak zdravé zimní sporty jsou. Běh na lyžích ...

  • namáhá 600 svalů najednou a tím procvičuje všechny partie našeho pohybového aparátu.
  • posiluje zejména horní část těla, trup a nohy. 
  • je pravděpodobně nejzdravějším způsobem stimulace srdce a krevního oběhu.
  • je šetrný ke kloubům.
  • zlepšuje rovnováhu. 
  • umožňuje spálit 500 až 700 kalorií za jednu hodinu aktivity na čerstvém horském vzduchu.

   

  Srdci na stopě

  Běžkařské regiony s pečetí kvality běžeckých stop

  Běh na lyžích představuje dobrodružnou cestu, která má dva cíle: zaprvé, stopy vedou nejkrásnější zimní krajinou Štýrska. A zadruhé, tahle aktivita přivádí běžkaře k sobě samému. Jak to funguje? Tím, že se vždy držíte správné stopy! Právě ty najdete v celkem 15 vyhlášených běžkařských regionech v Zeleném srdci Rakouska. Všechny nesou pečeť kvality běžeckých stop udělovanou Štýrským lyžařským svazem – jde o známku toho, že návštěvníky čeká skvělá úroveň služeb a velmi kvalitní nabídka.

  Informace o běhu na lyžích ve Štýrsku v angličtině najdete níže.

  „Běh na lyžích je mladý a trendy, jsme díky němu zdraví, chytří a sexy. – Dr. Alois Stadlober, koordinátor severských disciplín a mistr světa v běhu na lyžích z roku 1999“

  Nejdelší ledovcová stopa na světě

  Celých 15 kilometrů nerušených výhledů na horskou scenérii masivu Dachstein – to nabízí Dachsteinpanoramaloipe, která je zároveň nejdelší ledovcovou stezkou na světě. Rok co rok zde trénují hvězdy Světového poháru v severských disciplínách. Díky příjemné trase běžecké stopy si však úchvatnou túru v nadmořské výšce 2.700 metrů užijí i amatérští běžkaři.

  Naučit se běh na lyžích

  Kdo umí chodit, zvládne i běh na lyžích. Předpokladem pro ideální způsob absolvování okruhů je však správná technika – a právě ta se vyučuje na speciálních kurzech. Tento sport by měl být šetrný ke svalstvu i kloubům. Jedině tak se tělo může po všech stránkách radovat a sportovec se postupně dostane do pohody.

  Naučit se na běžkách snadno a rychle: Řada štýrských běžkařských škol nabízí čtyřhodinové kurzy pro začátečníky a ve spolupráci s běžkařskými hotely také kurzy s mottem "naučte se na běžkách za 6 hodin".

  Večerní běh na lyžích

  V bílé stopě při umělém osvětlení? Běžkaři mění noc v den v následujících regionech:

  • Ramsau am Dachstein (4 km)
  • Jogllandloipe v St. Jakob im Walde/Oststeiermark (4 km)
  • Weirerteichloipe v regionu Murau (4 km)
  • Krumpenloipe u Trofaiachu (2,5 km)

   

  Biatlon

  Biatlon je především o přesnosti a koncentraci. A o kontrastu mezi dynamikou a klidem, který je v tomto sportu obzvlášť výrazný. Biatlonové kurzy nabízené ve vybraných běžkařských regionech Štýrska jsou ideální pro všechny, kdo si chtějí vyzkoušet náročnou kombinaci běhu na lyžích a střelby. Individuální nabídky kurzů najdou zájemci ve střediscích Ramsau am Dachstein, St. Jakob im Walde, Trofaiach a v běžkařském centru Weirerteich v regionu Murau.

  Běh na lyžích pro ženy

  Pravidelný běh na lyžích působí jako elixír mládí – a proto se v posledních letech těší stále větší oblibě, zejména mezi ženami. Pro ženy, které pečují o svou pohodu, chtějí načerpat novou sílu a užít si pobyt v zimní přírodě. Za odměnu na Vás ve Štýrsku čekají relaxační masáže, lázně nebo wellness procedury. Například během dnů se speciální nabídkou „Běh na lyžích a jóga pro ženy“ v regionu Murau.

  Langläuferinnen in Ramsau am Dachstein | © Steiermark Tourismus | Tom Lamm

  Běžkařských hotelů

  Zvláštností běžeckého lyžování je, že pohyb je nejen prospěšný pro tělo, ale také pročistí mysl. Zatímco běžec na lyžích drží stopu na trati, hektika a každodenní stres jdou stranou. Pocit štěstí, který se zažívá jen zřídka - a který je umocněn prvotřídním servisem ve specializovaných hotelech pro běžkaře po dni stráveném ve stopě.

  K hotelům pro běžkaře